Шкільна форма – це те, що дитина носитиме щодня, упродовж усього навчального року. Тому до складання гардеробу і підбору одягу треба відноситься особливо уважно. Треба, щоб дитина почувала себе комфортно упродовж усього дня, щоб форма добре сиділа, а також відповідала модним тенденціям. Але і це далеко не усе критерії, на які варто звертати увагу.
Якість пошиття, матеріал має не менше значення. У каталогах одягу є великий вибір моделей для хлопчиків і дівчаток у віці до 17 років. Головне – не забути запитати думку дитини, дізнатися про її бажання.
Один з основних критеріїв – ця зручність форми для школи. На навчанні дитина проводить певну частину свого життя, і важливо, щоб весь цей час одяг не давив, не натирав, не сковував руху. Для цього необхідно вибирати костюми й інші елементи шкільної форми строго за параметрами дитини. Наприклад, для підбору блузи або сорочки, необхідно заміряти обхват грудей, обхват талії й довжину рукавів. Також варто враховувати особливості фігури дитини (наявність зайвої ваги, худорба).
Другий важливий критерій вибору – це матеріал, з якого пошита шкільна форма. Вже давно доведено, що людина почуває себе максимально комфортно тільки в тому одязі, який зроблений з якісних натуральних тканин. Тому для дитини варто вибирати форму, пошиту, наприклад, з вовни, трикотажу, бавовни, куліру. Головне, щоб матеріал мав такі якості:
Спідниці й брюки можуть бути зроблені з комбінованих матеріалів з домішками синтетичних ниток, наприклад, еластану. Таке полотно більше зносостійке, майже не мнеться, довше зберігає первозданний вид і не деформується після прання.
Якщо куплений виріб не подобатиметься школяру, він просто відмовиться його носити. Не варто забувати, що смак дитини треба починати формувати з ранніх років, дозволяючи їй обирати колір, фасон одягу. Також варто ділитися власною думкою, пояснюючи переваги кожного варіанту, вчити своє чадо складати образ для того або іншого випадку.
Форма повинна відповідати віку дитини. Велика кількість рюш і мережив, принти з мультяшними героями, короткі сукенки, бриджі й шорти – це усе більше підійде для учнів 1-6 класів. Діти старше віддають перевагу мінімалістичним, лаконічним фасонам й базовим відтінкам (білий, сірий, синій, рожевий, блакитний, чорний). Для хлопчика-першокласника можна купити комплект, що складається з брюк (чи бриджів) і поло, а для старшокласника – класичний костюм трійку і сорочку.
Щоб підліток міг сконцентруватися на здобутті освіти, щоб він почував себе упевнено, треба купити для нього не лише зручний, але і стильний одяг. Говорячи про модні тенденції цього року, виділити варто наступні:
Щоб не бродити годинами по поверхах торгового центру у пошуках ідеальної шкільної форми, варто відразу скласти список купівель. Подумайте, з яких елементів складатиметься гардероб школяра, що він зможе надівати в теплий, а що в холодний сезон? Також при виборі одягу треба враховувати, як той або інший елемент поєднуватиметься з іншою формою. У ідеалі для кожного «верху» мають бути хоч би два варіанти «низу».