0 800 33-05-63 Пн-Пт: 08:00-18:00

ru | ua

ru | ua

Пн-Пт: 08:00-18:00

Як одягати близнюків, не роблячи з них клонів?

15.02.2021
7

Народження дитини – це значуща подія в житті кожної родини. А з появою близнюків щастя подвоюється, як і турботи батьків. Одним з основних питань є вибір одягу для малюків. Деякі вважають, що одягати дітей потрібно по-різному, так як кожна дитина – індивідуальність, зі своїм характером, смаком. Інші кажуть, що краще одягати близнюків однаково, щоб уникнути конфліктів, суперництва. Але який з варіантів кращий?

Як одягати близнюків, не роблячи з них клонів? - изображение 1

Особливості близнюків

Почати потрібно з того, що близнюки – досить унікальне явище. Незвичайну зв’язок малюків, народжених з різницею в кілька хвилин, підтверджують навіть наукові дослідження. Люди бачать в таких дітях дзеркальне відображення. Але фахівці стверджують, що близнюків потрібно розділяти, ставитися до них, як до двом різним людям. Інакше є ризик розвитку емоційних і психологічних проблем.

Як одягати близнюків, не роблячи з них клонів? - изображение 2

Одяг, як і ім’я, є способом ідентифікації особи. Якщо малюк не буде усвідомлювати свою індивідуальність, винятковість, то це позначиться на його психічному здоров’ї. Експерт Джоан А. Фрідман вважає, що формування дитячого гардеробу – це значимий етап становлення особистості, і дуже важливо підкреслити, що кожен з малюків є унікальним, самостійною людиною. Ніхто не забороняє купувати близнюкам однаковий одяг, але тільки для особливих випадків, наприклад, фотосесій, свят.

Чи варто одягати близнюків однаково?

Вирішуючи, як одягати близнюків, рекомендується дотримуватися золотої середини. Наприклад, можна вибрати комплекти для дівчаток однакового фасону, але різних відтінків, з відмінними принтами і декором. Таким чином можна підкреслити індивідуальність і уникнути ситуацій, в яких один з малюків буде ревнувати, ображатися, відчувати себе гірше іншого. У більшості випадків рекомендують орієнтуватися на вік:

  • Перші рік життя. У цей період близнюкам головне відчувати себе зручно, тепло, при цьому вони не розуміють, що на них одягнуто. Остаточний вибір залишається за батьками, які можуть, наприклад, вибрати однакові комбінезони та різні шапочки.
  • Другий рік життя. Для дітей в цьому віці можна купити кілька наборів однаковою одягу. У цей період у дитини вже формується особистий смак, тому він може відмовлятися одягати те, що вибрали батьки. Щоб уникнути сварок, замовляючи піжами для хлопчиків, краще запропонувати кілька варіантів забарвлень.
  • Три-п’ять років. Кожному близнюка вже потрібно свій простір, власні іграшки та одяг. І важливо, щоб діти могли самі собі вибрати фасон і забарвлення.
  • Діти старшого віку. Дітям у віці від п’яти-семи років необхідно виділити в шафі різні полки. Купувати одяг потрібно спільно з дітьми, враховуючи побажання і стиль кожного. Таким чином, буде простіше сформувати свій смак
Як одягати близнюків, не роблячи з них клонів? - изображение 3

За однаковими комбінезонами для хлопчиків доглядати простіше, тому що вони зазвичай виготовлені з одного матеріалу. Але все ж варто вибирати моделі з невеликими відмінностями. Наприклад, на одному виробі може бути принт у вигляді ведмедика, а на іншому – у вигляді тигра. Завдяки цьому буде простіше розрізняти малюків.

Поради щодо підбору одягу

У випадку з різностатевими дітьми, є просте рішення. Хлопчикам можна вибрати відтінки синього, а дівчаткам – рожеві, жовті кольори. Також батькам рекомендується дотримуватися таких правил:

  • в ранньому віці дітей можна одягати однаково, особливо для фотосесій, свят та урочистих заходів;
  • одяг можна купувати однотипну, але не повністю ідентичну, а значить, потрібно, щоб відрізнялося хоча б кілька деталей;
  • в процесі дорослішання необхідно замовляти малюкам різні комплекти, але одного фасону;
  • важливо враховувати особисті уподобання малюка і не пропонувати йому класику тільки через те, що цей стиль подобається іншому близнюка

Як показує практика, близнюки, яких в дитинстві не одягали ідентично, в зрілому житті часто вибирають однакові комплекти. Хоча ймовірність, що у них будуть кардинально протилежні смаки в одязі, теж існує.

Схожі статті: