0 800 33-05-63 Пн-Пт: 08:00-18:00

ru | ua

ru | ua

Пн-Пт: 08:00-18:00

У капусті знайшли? Або як не перекутати малюка

3 ноября 2020
14

Найсприятливіший час для того, щоб перегріти дитини – це, звичайно ж, зима. Батькам здається, що надівши «сто одежинок», малюк точно не замерзне. Проте, перегрів є не менш небезпечним, ніж переохолодження, тому необхідно зайнятися пошуком тієї самої «золотої середини».

У капусті знайшли? Або як не перекутати малюка - изображение 1

Для правильної терморегуляції у дитини, йому необхідно перебувати в природних умовах. Тому постійне сповивання і надмірне укутування немовляти просто гальмують дитячу систему терморегуляції. Перебуваючи постійно в теплі, організм дитини просто не може правильно зреагувати на холод, чому цього самого холоду необхідно привчати з перших днів життя.

Якщо говорити прямо, то перекутування дитини призводить до:

  • Зниження імунітету і, як наслідок, до частих вірусних та простудних захворювань.
  • Нездатності дитячого організму адекватно реагувати на перепади температури.
  • Порушення чутливості шкіри і шкірних захворювань.
  • Відставанням в психо-моторному розвитку через порушення формування кістково-м’язової системи та інше.
У капусті знайшли? Або як не перекутати малюка - изображение 2

Для того щоб уникнути всіх цих неприємних наслідків виникають при перегріванні дітей, необхідно пам’ятати про те, що малюків не потрібно одягати в кілька шарів одягу тоді, коли це абсолютно не потрібно. Зверніть увагу на себе, в чому ви ходите вдома і на вулиці. Зовсім маленької дитини необхідно одягати на один шар тепліше, а малюка постарше, точно так, як себе. Будинки, «тренуйте» організм дитини, проконсультуйтеся з фахівцем про те, як правильно загартовувати малюка.

Якщо ви не впевнені в тому, що ні перегріваєте дитину, перевіряйте, чи не мокрі чи є у нього волоссячко, спинка, ніжки. Не забувайте про те, що у перегрітих малюків знижується апетит, організм намагається знизити температуру тіла малюка активним потовиділенням, чому він втрачає вологу. Якщо ця волога не заповнюється, перегрітого дитини можна довести до зневоднення.

До слова, не тільки занадто закутаний дитина може перегрітися, а й той, який одягнений в одяг з штучних матеріалів. Одяг малюка повинна дихати, бути гигроскопичной, добре пропускати повітря і вбирати вологу. Тоді дитина буде відчувати себе по-справжньому комфортно.

Іноді проявляючи надмірну турботу до наших діткам, ми можемо не помітити своїх помилок у вихованні і догляді за дитиною. Тому, якщо ви не впевнені в тому чи іншому питанні, просто проконсультуйтеся з вашим дільничним педіатром.