Шкільна форма – один з показників престижу навчального закладу. Однак суперечки про необхідність, а також доцільності її носіння не вщухають вже довгі роки. Багато сучасні школярі з великою гордістю носять формений одяг. Але покупка шкільної форми для хлопчиків і дівчаток найчастіше завдає серйозного удару по сімейному бюджету, що викликає бурю негативних емоцій з боку батьків.
У 2019 після аналізу численних батьківських петицій президентським указом було скасовано дію документів, що регламентують обов’язкове носіння шкільної форми. Тепер адміністрації навчальних закладів не можуть зобов’язати школярів відвідувати заняття у форменому одязі. Але, можливо, таке рішення було поспішним і є сенс піти досвіду зарубіжних шкіл, які дотримуються при виборі шкільного одягу єдиного стандарту?
Співвідношення між прихильниками і противниками шкільної форми приблизно рівне. Такий формат одягу для учнів шкіл має кілька переваг:
В Англії комплект шкільного одягу викликає особливу гордість. Тому діти різного віку навіть додаткові заняття не відвідують в повсякденних футболках, шортах, спідницях, брюках.
Англія – одна з небагатьох країн світу, де шанують давні традиції і в сучасному суспільстві. Саме тому багато престижні школи, коледжі Британії визначають для своїх учнів особливу «уніформу»:
Дуже цікавий варіант пропонують носити японським школярам. Для хлопчиків це стандартний костюм з сорочкою і краваткою, а для дівчаток – білий верх, темний низ, туфлі на низьких підборах і обов’язково гетри.
У США питання шкільного одягу розглядаються під призмою демократії і свободи слова. Тому кожна приватна школа має право встановлювати власний дрес-код, але при цьому державним навчальним закладам надано свобода вибору.
У престижному швейцарському пансіоні La Garenne School першокласникам і учням старших класів рекомендований приблизно однаковий список одягу. У нього входять шорти, гольф, блейзер, теплий пуловер, спідниця, брюки, кілька варіантів взуття, в тому числі пара черевиків в стилі смарт-casual.
Одяг шкільний, як правило, являє собою чорний низ і білий верх. Але з точки зору психології, таке поєднання кольорів надає потужний вплив на дитячу енергетику і не кращим чином. Переважання чорного кольору в одязі може стати причиною розвитку страхів, адже він символізує депресивні і песимістичні стану.
Якщо дитина щодня буде носити світлий гольф або сорочку, темний жилет, штани або спідницю, навряд чи його настрій буде позитивним. Дитяча нервова система вимагає енергетичного впливу яскравих відтінків. З огляду на, що вони мають потужний вплив на ЦНС, дитину потрібно завжди оточувати яскравими фарбами.
У світовій практиці вже простежується тенденція до відмови від шкільного одягу чорного кольору. З огляду на її вплив на дитячу психіку, в більшості країн світу значно розширена колірна гамма шкільної форми.
Великий вибір костюмів, сорочок, блузок, гольфів, а також інших варіантів шкільного одягу для дівчаток і хлопчиків представлений на сайті українського бренду «СМІЛ». У нас ви можете придбати за доступною ціною якісну, стильну і різноманітний одяг для школярів.
Філософія бренду заснована на грамотному поєднанні ціни і якості продукції. Крім того, ми даруємо споживачам кілька переваг:
Виробничі потужності компанії «ЮНЛ» знаходяться в Одесі. Однак замовити одяг для дітей можна не тільки в Україні, а й Казахстані, Росії, а також інших країнах ближнього зарубіжжя.