0 800 33-05-63 Пн-Пт: 08:00-18:00

ru | ua

Пн-Пт: 08:00-18:00

Активні діти. Чи потрібно їх перевиховувати?

2 июля 2020
3

Якщо п’ять хвилин тиші в будинку викликають у вас підозру, значить ви – щасливий батько активного дитини. Це означає, що ви з легкістю можете визначити, захворів малюк чи ні. Адже якщо ваше чадо не перевертає квартиру догори дном, а просто тихо грає з іграшками чи лежить на дивані більше п’яти хвилин, то у нього напевно висока температура. Часто гри малюка бувають небезпечними і, часом, серйозно б’ють по сімейному бюджету. Нову іграшку можна не купувати в якості профілактики шкідливості, а ось без нового одягу вже точно ніяк не обійтися.

Міняти чи не міняти?

Відповідь на питання про те, варто чи не варто намагатися змінити дитини, вельми неоднозначний. Вірніше, неоднозначно можна зрозуміти саме слово «змінити» в даному контексті. Малоймовірно, що батьки зможуть спокійно і безболісно «перепрограмувати» темперамент дитини. А ось вплинути на його поведінку в тих чи інших ситуаціях – дуже навіть можливо. Якщо дитина правильно вихований своїми батьками, то при будь-якому темпераменті він буде обізнаний про правила поведінки вдома, в громадських місцях і так далі. Тому, з точки зору виховання, малюка найкраще направити, але не зламати той стрижень характеру, який в ньому вже є.

Процес виховання

Навіть самі терплячі батьки не здатні перевиховати темпераментного дитини за один день. Причому, навчитися поганому активним малюкам куди простіше, ніж засвоїти дійсно правильні речі. Варто тільки вам віддати дитину на вихідні в село до бабусі, і по закінченні цих трьох днів сина або дочку можна просто не впізнати. Деякі батьки жартома називають такий період в житті їхніх дітей «періодом руйнувань». І в цьому є своя частка правди, тому що повернутися «від бабусі» в повсякденну реальність діткам не так вже й просто.

У цей період дитина активно псує свої іграшки та одяг, але робить це не спеціально, просто він так грає. Якщо бабуся дозволяла недбало ставитися до речей і на перший план ставила лише гарне харчування і здоровий сон, то вам доведеться заново вчити сина або дочку берегти своє «майно» і турбуватися про зовнішній вигляд. Завжди приємно купити одяг для малюка, але робити це кожен день просто нереально. Тому, якщо ваша дитина є активним, намагайтеся вибирати йому такі речі, з яких легко вивести плями і які складно порвати під час першої ж гри в догонялки.

Найголовніше – не зриватися і не змушувати малюка відчувати себе вічним хуліганом. Якщо ви перетворите процес виховання в гру, то тоді навіть найшкідливіший дитина не захоче засмутити вас своїми проступками.